Krajské majstrovstvá v šachu 2014

Krajské majstrovstvá v šachu


Vo štvrtok 21.11.2014 sa v CRČ Havranské v Banskej Bystrici konalo krajské kolo žiakov ZŠ a 8 ročných gymnázií v šachu, za účasti najlepších žiakov a žiačok jednotlivých okresov nášho kraja.

V kategórii žiakov náš okres reprezentovali Ján Bobro, Michal Caban z 3.ZŠ Detva a Jakub Pohorelec zo ZŠ J.J. Thurzu Detva. Dominovali bratia Filip a Viktor Haringovci, ktorí si suverénnym spôsobom vybojovali postup. O tretie miesto bojoval Janko Bobro, ale v priamom súboji s Richardom Turčanom neuspel a skončil na 6.mieste. Jakub Pohorelec skončil na 13. a Michal Caban na 16. mieste. O tri postupové miesta bojovalo 21 hráčov.


V kategórii dievčat súťažilo 16 žiačok. Okres Detva reprezentovali naše 4 dievčatá z 3.ZŠ Detva. Najlepšie sa darilo a súperkám nedovolila ani remízu Stella Sáňková a suverénne zvíťazila v pomere 7 zápasov – 7 výhier! Ďalšie miesta obsadili opäť naše žiačky. Kristína Cabanová druhá 5,5 bodu, Sofia Anna Cíbiková tretia 5 bodov a štvrtá Katarína Bobrová so 4,5 bodmi!

Stella, Sofia a Kristína nás budú reprezentovať na Majstrovstvách SR.

V sobotu sme sa v Banskej Bystrici opäť stretli – tentoraz na krajskom kole dorasteneckej ligy. Štyri družstvá bojovali o 3 postupové miesta na medzikraj so žilinským krajom. Naše družstvo v zložení Sofia Anna Cíbiková, Stella Sáňková, Kristína Cabanová a Ján Bobro obsadili 2.miesto za favoritom z BB. Navyše naša Katka Bobrová pomohla béčku junior BB k postupu, keď vyradili favorizované družstvo z Fiľakova.

Súpiska družstva s bodmi – konečné poradie

1. Stella Saňková, 2.Kristína Cabanová, 3.Sofia A. Cíbiková a 4. Katarína Bobrová

Naše družstvo v zložení Sofia A. Cíbiková, Stella Sáňková, Kristína Cabanová

a Ján Bobro