Volejbalový turnaj Lucia

Volejbalový turnaj Lucia – memoriál Štefana Murína


V sobotu 13. 12. 2014 sa tak ako po iné roky konal v športovej hale volejbalový turnaj Lucia. Tento ročník bol však niečím výnimočný. Oslavoval krásnych 50 rokov. Preto po úvodnom slove prezidenta volejbalového klubu Ing. Petra Jamnického a príhovore primátora mesta Detvy Ing. Jána Šufliarskeho si slovo zobral jeden z najstarších pamätníkov tohto turnaja Mgr. Dušan Paulo, aby v krátkosti zhrnul históriu turnaja a spomenul tých, ktorí stáli pri jeho zrode.

Po príhovoroch prezident otvoril turnaj a všetci sa s veľkým odhodlaním pustili do súťaženia. Okrem kategórie mužov a žien bola v tomto roku ešte jedna kategória, muži nad 50 rokov. A verte, bolo sa na čo pozerať, pretože ani šediny, ani nejaké to kilo navyše neubralo športovcom hrať výborný volejbal. A my o niečo mladší sme pri pohľade na naše bývalé volejbalové družstvo – P. Piovarči, J. Šabo, M. Benko, J. Michálek, G. Greguš, M. Lešánek, sa na chvíľu vrátili do čias, keď títo muži v plnej sile hrali volejbal na najvyššej úrovni za Detvu.

Ale aby som nikoho neurazila, bolo sa na čo pozerať aj v ďalších družstvách. Sledovať boj o medaily bolo čosi fantastické. V kategórii muži mladší, tretie miesto vybojovalo družstvo „Úrady“, druhé bolo družstvo „Detvania“ a víťazstvo si odnieslo družstvo „OMV“. V kategórii mužov nad 50 rokov to skončilo víťazstvom Espolu, druhí boli „Seniori“ a na treťom miesto skončilo družstvo „MOR HO“. Ženy tiež bojovali z plných síl a každý zápas dokazoval, že aj keď roky pribúdajú volejbal stále vedia hrať. Tu na treťom mieste skončili „Modelky“, druhé boli „Tigrice“ a prvé miesto si vybojovali ženy so Zvolena.

Po všetkých zápasoch čakalo na družstvá vyhodnotenie a ocenenia. Každý účastník dostal pamätný list, malú pozornosť a družstvá na prvých troch miestach dostali pohár a medailu. Od usporiadateľov bolo veľmi milé, že ocenili vtipnými diplomami aj niektorých účastníkov turnaja. Napríklad, najvlasatejší volejbalista, najtelo, ale tiež najstarší účastník, ktorým sa stal. p. P. Piovarči, a najzrelšia žena, ktorou bola vyhlásená p. M. Drozdíková. Po všetkých oceneniach sa už len hodovalo a tancovalo za skvelého výberu hudby Jána Chamulu.

A keď na stoloch pomaly dohárali sviece, vedeli sme, že sa končí aj 50. ročník turnaja Lucia – Memoriál Štefana Murína. Za fantasticky pripravený turnaj, za krásne ceny, za výborné jedlo, za úžasnú výzdobu patrí obrovské poďakovanie nielen sponzorom – MVK Detva, Mesto Detva, Netspace, s. r. o., Koliba Hriňová, Farma Zlatý Vŕšok – Zvara atď., ale aj organizačnému výboru – Mgr. Zdene Samašovej, Františkovi Schmidtovi, Mgr. Yvete Unterfrancovej a Ing. Petrovi Jamnickému.

Za všetkých účastníkov turnaja sa poďakovala a článok napísala Mgr. Zdena Jamnická.

Turnaj bol realizovaný s finančným príspevkom mesta Detva.