Hokejový rok 2019Centrum voľného času TREND aj v roku 2019 podporilo aj mladých športovcov v našom okrese. Už tradične za pomoci Mesta Detva spolufinancuje aj chod hokejového klubu pre mládež HC 07 Detva, ktorý každoročne pripravuje a trénuje množstvo mladých nádejných hokejových talentov. Hokejový klub a jeho tréneri aj v roku 2019 prišli s množstvom projektov pre podporu záujmu o tento šport u našej mládeže ako napríklad HOKEJOVÉ SOBOTY pod záštitou Podpolianskeho tímu..


Nakoľko sa snažia vytvárať podmienky, stále rozširovať svoje pôsobenie a pomoc tým, ktorí sa chcú rozvíjať, rozhodli sa pripraviť pre všetky deti aj z ktoréhokoľvek klubu Hokejové Soboty 3 – 3 Minigame na Zimnom štadióne v Detve. Hokejové soboty mali veľký úspech a pozitívny ohlas u detí aj u rodičov.Tak isto zorganizovali 2. ročník Podpolianskeho kempu kde sa chlapci opäť mohli priučiť novým veciam, hokejovým zručnostiam, stravovaniu, životospráve a novinkou hlavne pre starších žiakov bol ľadový kúpeľ po tréningu..Návštevou deti poctil Boris Valábik, za čo mu veľmi pekne ďakujeme..Deti na sebe pracovali naozaj tvrdo, čo sa odzrkadlilo už po prvom dni na svalovkách J

Pred sezónou sa u nás konal Turnaj O Pohár Podpoľancov ročník 2008 a mladší.
Za účasti tímov z Trenčína, Topoľčian, Prievidze, Spišskej Novej Vsi obsadil náš tím po prehre v semifinále konečné 4.miesto. Všetky zúčastnené tímy odohrali kvalitné, ktoré sa niesli v duchu fair play.
Tak isto treba vyzdvihnúť výkony chlapcov, ktorí dokázali v každom zápase vydať zo seba maximum a ako jediní porazili neskoršieho víťaza turnaja Duklu Trenčín.Koncom roka, v sobotu 7.12. si tréneri pre deti pripravili deň plný prekvapení. Oslávili Mikuláša varením výbornej kapustnice. Pred prípravou občerstvenia sa odohrávali zápasy jednotlivých ročníkov, kedy si zmerali sily rodičia proti svojim deťom. Účasť bola nad očakávania a celým zimným štadiónom sa niesla výborná a priateľská atmosféra počas celého dňa.


Deťom rozdal Mikuláš darčeky v podobe nového klubového oblečenia spolu s našimi mužmi z Áčka, vďaka ktorým si deti mohli užiť tento krásny deň po boku ich vzorov..


Mikulášskym turnajom naši najmenší hokejisti zakončili úspešný rok plný nie len namáhavých tréningov ale predovšetkým zábavy.Ďakujeme mestu Detva ktoré sa finančne spolu podieľa na športových projektoch CVČ Trend ktoré hokejistov zastrešuje. Cieľom CVČ Trend je motivovať miestne deti, aby sa aktívne zapájali do športových aktivít, podporiť ich v ich túžbe stať sa profesionálnymi športovcami a uľahčiť rodičom náklady s tým spojené.