List pre Ježiška

Ešte stále veríte, že zázraky sa dejú len v rozprávkach a v dnešnom svete na ne niet času ani miesta? A hlavne, že keď vy nedáte nič, na oplátku vám nič nemôže byť dané? Mýlite sa. Zázraky existujú. Kde bolo, tam bolo, Klub mladých animátorov a dobrovoľníkov sa rozhodol oprášiť jedno staré motto Gándhího († 1948): „Buď zmenou, ktorú by si chcel vidieť vo svete.“

Určite sa mnohí zhodneme v tom, že prejavov úcty a hodnoty iného človeka, hlavne na Vianoce, nikdy nie je dosť. Vždy môžeme dať ešte viac…

Po finančnej zbierke na projekt Splnený vianočný sen sa vyzbieralo 300,84 €. Plná suma bola využitá na kúpu darčekov pre deti, ktoré sú skromné, slušné a úctivé. Ale tu rozprávka nekončí. Darčeky musia byť rozdelené medzi deti, pekne zabalené a osobne doručené do rodín. Na túto výzvu sa podujali: Jozef Pavlov, Lucia Jurášová, Zuzana Ovčiariková, Zuzana Bobotová, Nika Klimová a Danka Hukelová. Práve oni mali možnosť vidieť tie očká detí alebo ich rodičov, ktoré zažiarili 23. decembra pri pohľade na ich vytúžený darček.

A aké dojmy to v nich zanechalo? „Vidieť rozžiarené oči malých detí, ktorým sme práve zaniesli darčeky (autíčka, spoločenské hry, bábiky, knihy, oblečenie…) bol jeden z NAJ zážitkov v mojom živote,“ prezradil nám predseda krúžku, Jozef Pavlov.

Apropo, nezabúdali sme ani na spätnú väzbu. Rodičia nám oznámili, že sa ich drobcom darčeky páčili a tešili sa z nich.

Bohužiaľ, vďaka poľadovici nebolo možné rozniesť všetky darčeky, ale v priebehu tohto týždňa sa tento deficit napraví.

Takisto chceme poďakovať základným školám za ich spoluprácu a ochotu, bez ktorej by tento projekt nemohol byť realizovaný.

Jozef Pavlov