Školské Majstrovstvá Slovenskej republiky vo volejbale žiačok SŠ

V Detve sa bojovalo o titul Majstra Slovenska vo volejbale žiačok stredných škôlV dňoch 10. a 11. mája 2016 sa v športovej hale v Detve konali školské majstrovstvá SR vo volejbale žiačok stredných škôl. Organizátorom podujatia boli Centrum voľného času Trend Detva, Centrum voľného času Junior B. Bystrica a Slovenská asociácia športu na školách.

Na M-SR sa prebojovali žiaci 8 krajov Slovenska nasledovne : Bratislavský kraj zastupovali žiačky Gymnázia Biliková Bratislava, Trnavský kraj reprezentovalo družstvo Športového Gymnázia J. Herdu Trnava , Trenčiansky kraj reprezentovali žiačky Obchodnej akadémie Považská Bystrica ,Nitriansky kraj zastupovali žiačky Športového Gymnázia Nitra , Banskobystrický kraj Gymnázium J.G.Tajovského B. Bystrica, Žilinský kraj Gymnázium Liptovský Hrádok, Prešovský kraj Gymnázium Stropkov, Košický kraj Gymnázium Spišská Nová Ves.

Majstrovstvá slávnostne zahájil primátor mesta Detva Ing. Ján Šufliarsky, ktorý účastníkov privítal a poprial im veľa športových úspechov. Za poslancov mesta sa k žiačkam prihovoril aj poslanec Mestského zastupiteľstva Ing. Roman Vrťo. Tak ako to bolo aj pri chlapcoch, ktorí súťažili pred týždňom aj tento krát sa o kultúrny program postarali Folklórny súbor Podpoľanček, ktorý pracuje pri CVČ Trend v Detve a tanečné duo Crazy rock z Detvy za čo im patrí veľké poďakovanie.

Žiaci si zmerali sily v dvoch skupinách systémom každý s každým a tak sa do bojov o titul majstra Slovenska prebojovali najlepšie štyri tímy. O bronzové medaily bojovali žiačky Gymnázia Spišskej Novej Vsi a žiačky Obchodnej akadémie z Považskej Bystrice. Z tohto duelu vyšli víťazne a bronzové medaily si odniesli študentky Gymnázia zo Spišskej Novej Vsi, ktorým samozrejme gratulujeme. No a napokon do finále sa prebojovali žiačky Športového Gymnázia Nitra spolu s dievčatami z Gymnázia Stropkov. Po fantastických výkonoch obidvoch družstiev sa v tiebreaku zrodil Majster Slovenskej republiky žiačok stredných škôl pre školský rok 2015/16 a tým sa zaslúžene stali a titul pre svoju školu vybojovali žiačky Gymnázia Stropkov, ktorým touto cestou srdečne gratulujeme.

Mgr. Yveta Unterfrancová

hlavný organizátor