Školské Majstrovstvá Slovenskej republiky vo volejbale žiakov SŠ

Školské Majstrovstvá Slovenskej republiky vo volejbale žiakov stredných škôlV dňoch 3. a 4. mája sa v športovej hale v Detve konali školské majstrovstvá SR vo volejbale žiakov stredných škôl. Organizátorom podujatia boli Centrum voľného času Trend Detva, Centrum voľného času Junior B. Bystrica a Slovenská asociácia športu na školách.

Na M-SR sa prebojovali žiaci 8 krajov Slovenska nasledovne : Bratislavský kraj zastupovali žiaci Gymnázia Biliková Bratislava, Trnavský kraj reprezentovalo družstvo Gymnázium Galanta, Trenčiansky kraj Športové Gymnázium Trenčín,Nitriansky kraj Gymnázium Komárno, Banskobystrický kraj SPJŠ Murgaša B. Bystrica, Žilinský kraj Gymnázium Liptovský Mikuláš, Prešovský kraj Obchodná akadémia Svidník, Košický kraj Gymnázium Poštová Košice.

Majstrovstvá slávnostne zahájil primátor mesta Detva Ing. Ján Šufliarsky, ktorý účastníkov privítal a poprial im veľa športových úspechov. O kultúrny program sa postarali Folklórny súbor Podpoľanček, ktorý pracuje pri CVČ Trend v Detve a tanečné duo Crazy rock vz Detvy za čo im patrí veľká vďaka.

Žiaci hrali v dvoch skupinách systémom každý s každým prví dvaja zo skupín sa prebojovali do semifinále o titul majstra Slovenska. O 3. Miesto bojovali družstvá Bratislavy a Komárna, kde úspešnejšimi boli žiaci Bratislavského Gymnázia na Bilikovej ulici a tým si vybojovali brozové medaily. Vo finále sa napokon stretli žiaci Športového Gymnázia Trenčín a žiaci Obchodnej akadémie Svidník. Po vyrovnanom súboji sa nakoniec tešili a titul Majstra Slovenska vybojovali žiaci Športového Gymnázia Trenčín, ktorým srdečne gratulujeme. Striebro patrí OA Svidník.

Mgr. Yveta Unterfrancová

hlavný organizátor